Platforma piłka do treningu balansu
  • Platforma piłka do treningu balansu
  • Platforma piłka do treningu balansu
  • Platforma piłka do treningu balansu
  • Platforma piłka do treningu balansu
  • Platforma piłka do treningu balansu

Platforma piłka do treningu balansu

195,90 zł
Brutto
EAN 5904358870702
Ilość
0 recenzje

Dane techniczne:

Materiał: PVC, ABS

Maksymalne obciążenie: 200 kg

Średnica: 57,5 cm, w obszarze ekspanderów 63,5 cm

Wysokość: 22 cm

Ekspandery w zestawie: 2 szt.

Długość ekspanderów: 80 cm

Pompka w zestawie: TAK

Typ podkładki: antypoślizgowa

Kolor: Czarny

Do czego służy platforma?

Platforma do balansowania to narzędzie służące do poprawy koordynacji i równowagi ruchowej. Ćwiczenia na platformie świetnie urozmaicą Twój trening, przyczyniając się do głębszego zaangażowania mięśni dolnych i górnych części partii ciała. Doskonale sprawdzi się przy ćwiczeniach rehabilitacyjnych i treningach fitness.  Narzędzie idealne dla osób z siedzącym trybem życia. Wykonana z najwyższej jakości tworzywa zapewniającego odpowiedni poziom elastyczności i wytrzymałości. Plastikowa podstawa wraz z nóżkami przylega ściśle do podłoża i zapobiega przemieszczaniu się w trakcie jego użytkowania. 

Ze względu na swoją nieprzeciętną budowę, platforma do balansu może służyć jako półpiłka. Podczas wykonywanych treningów platformę, można ułożyć odwrotnie do podłoża, czyli płaską powierzchnią ku górze. Dzięki takiemu ułożeniu możemy wykonywać szerokie spektrum ćwiczeń, które bardziej angażują nasze mięśnie. Idealnie nadaje się do ćwiczeń statycznych jak i dynamicznych. Coraz częściej sięgają po ten przyrząd profesjonalni trenerzy oraz początkujący. 

Antypoślizgowa podstawa 

Platforma wykonana została z najwyższej jakości tworzywa, która zapewnia większy poziom elastyczności i wytrzymałości. Plastikowa podstawa wraz z nóżkami przylega ściśle do różnego rodzaju podłoża, a owalne pasma pełnią funkcję antypoślizgową, dzięki czemu zapobiega to przemieszczaniu się w trakcie wykonywanych ćwiczeń, nawet tych bardziej dynamicznych. 

Dodatkowe ekspandery

W zestawie z platformą są dwa ekspandery, dzięki którymi możesz poszerzyć zakres swoich ćwiczeń. Ekspandery pomogą wzmocnić i wymodelować mięśnie ramion, klatki piersiowej oraz pleców.

Przykładowe ćwiczenia:

  • Przysiad na piłce

  • Wykrok

  • Pompka na platformie

  • Pozycja równoważna, siedząc na piłce

W zestawie pompka 

Dzięki niej możesz od razu napełnić piłkę powietrzem i zacząć treningi. 

Pompując piłkę pierwszy raz, nie powinno wtłaczać do niej się maksymalnej ilości powietrza – w ten sposób materiał nie zdąży nabrać elastyczności i istnieje większe ryzyko, że pęknie podczas użytkowania. Najpierw należy napompować piłkę do 85-90% jej maksymalnej średnicy, potem odczekać minimum 12 godzin i dopiero po upływie tego czasu dopompować do 95% objętości.

0045-2
9 Przedmioty

3 innych produktów w tej samej kategorii: